Agents of Shield

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Üdvözlünk Shield Frpg oldalán
Kedves idegen!

Magyarország egyetlen Marvel Shield témájú oldala ez. Oldalunk nem a teljes Marvelel foglalkozik, hanem a népszerű sorozattal a Shield ügynökséggel. Magyarországon is hatalmas sikert aratott, már szinkronnal is megtekinthető. Amerikában pedig nem rég ért véget a második évad. Izgalmas világ, rengetek lehetőséget tartogat a kedves regisztrálóknak. Ne habozz, keresd fel a karaktereket!

Oldalunk alapítása: 2015. 05.30

Mindent megtudhatsz..

Sok a kérdés azzal kapcsolatban hogy hol tartunk, milyen filmeket érintettünk eddig!

Sorozatban ahol járunk:
(Némi kitalációval.)

A shield még Nick Fury vezetésével működik. A hydra jelenleg megbújik a Shielden belül. Fitz, Simons, May, Skye, Ward, Raven E. Petrovn, Bobbi Morse Phil Coulson csapatában vannak Nick Furytól kapott gépen valamint a titkos hadiszálláson is. Nick Fury úgy véli a Hydra még nem tűnt el ezért megbízza Coulsont, hogy a hadiszálláson kémkedjen a csapatával utánuk. Megkéri Bobbi Morse ügynököt, hogy kémkedjen és, ha a Hydra bármilyen jelét találja épüljön be.

Világleírás
Filmek amiket érintettünk;

Hulk 1-2,
Thor 1-2,
Vasember: 1-2-3,
Amerika Kapitány: 1,
Bosszúállók első része

Amiket érinteni fogunk a játéktéren:
Amerika Kapitány: Tél katonája,
Bosszúállók: Ultron Kora.
Miket tervezünk játéktérre vinni? : Itt megtudhatod, hogy mik a terveink..

Új üzeneted jött?
Kukkants be!

We are Grounders
Vendég
Szer. Aug. 26, 2015 2:40 pm
Partner kereső
Daniel Whitehall
Szer. Aug. 26, 2015 2:23 am
- Echo -
Vendég
Szer. Aug. 19, 2015 11:30 am
CAELESTIS INFERNUM
Vendég
Szomb. Aug. 08, 2015 9:50 pm
St. Claire Hospital
Vendég
Hétf. Aug. 03, 2015 4:03 pm
The Change
Vendég
Vas. Aug. 02, 2015 11:56 am
Among the prison walls - Thor és Loki
Thor
Pént. Júl. 31, 2015 2:04 pm

Ki van itt?

Ügynökeink száma
A föld összes részén..

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (67 fő) Szomb. Május 30, 2015 8:13 pm-kor volt itt.

Share | 

Dahna Lazzini

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 

Lance Hunter

I am Outlaws
Agent of Shield
Felhasználó profiljának megtekintése
:
Szintem : Még nem
Hírnevem : 0
Play by : Nick Blood
Csoportom : Törvényen kívüli (Zsoldos)
:

Szer. Jún. 03, 2015 11:48 pm
Tárgy - Re: Dahna Lazzini

Elfogadva, gratulálunk..

Hú, hát ez egyszerűen tökéletes volt. Élveztem végig olvasni és külön tetszett ez az interjú jellegű megközelítése az egésznek. Nem is emlékszem, hogy olvastam volna már hasonlót, rendkívül üdítő újítás volt számomra. Emellett részletes igény és mindent megtudtam rólad amit csak szerettem volna. Csodás munka úgyhogy irány is a játéktér miután foglaltad az avatart. Üdv köztünk sok szeretettel!

Vissza az elejére Go down

Dahna Lazzini

I am Civil
Agent of Shield
Felhasználó profiljának megtekintése
:
Szintem : -
Várom :
Hírnevem : 0
Play by : Dita von Teese

Szer. Jún. 03, 2015 11:10 pm
Tárgy - Dahna Lazzini

DAHNA LUCIANNA LAZZINI
A legfontosabb tippem, hogyan főzzünk gyorsan finomat, hogy költsünk a jó hozzávalókra. Minél jobbak az összetevők, annál kevesebb energiával lehet valami finomat összehozni belőlük.

Ki vagyok?

Teljes neved : Dahna Lucianna Lazzini

Beceneved: Luce

Szintem: -

Csoportom & Rangom : Civil

Születés ideje, helye: 1985. június 20., Nápoly

családdal a kapcsolat:
- A családban mindenki szeret enni. Mamma és a nonnik istenien főznek. Tőlük tanultam mindent, ami a konyhaművészetet illeti. Persze egy étteremhez nemcsak a főzni tudás szükséges. (Ma már csak tulajdonosi szinten folyik bele az étterem konyhai életébe- a szerk.) Ez egy molto összetett dolog, sok kicsi összetevőből épül fel. Ha apának nem lenne étterme, valószínűleg én sem vágtam volna bele. Azért akkora bátorságom nincsen. De nemcsak apa, a testvéreim is sokat segítettek az induláskor. Luna húgom például két évig nálam dolgozott és tanította a kezdő pincéreket. Most már a saját étterme megnyitását tervezi. A Benvenuti is igazából ugyanúgy családi vállalkozás, mint akármelyik testvéremé.
- Az sosem zavart, hogy egy területen tevékenykedtek? Nincs köztetek rivalizálás?
- Már hogyne lenne!-nevet és az üres kávéscsészét tologatja.- Mindig is volt és mindig is lesz. De szerintem ez teljesen normális. Nem hátrányként éljük ezt meg. Megpróbáljuk a mi előnyünkre fordítani. Hiszen sokan vagyunk, mind egy szakmában. Ha az egyikünk megakad, ott a többi hét és rögtön kisegíti. Zsörtölődés persze van, de kinél nincsenek?
- Említetted, hogy hét testvéred van. Nem sok egy kicsit?
- Indubbiamente. Ismered a mondást, nem? Ha valakinek három vagy annál több gyereke van, akkor az vagy katolikus vagy őrült. Fontosak nekem, fontosak vagyunk egymásnak. A kor különbség sem akkora nálunk, tulajdonképpen ténylegesen együtt nevelkedünk. Egy iskola, egy gimnázium. A tanárok már várták az a pillanatot, mikor az utolsó Lazzini csemete is elhagyja az iskolapadot.

5 db jellemző rád:
- Csak öt jelzővel? Ilyen szűk korlátok közé akarsz szorítani?- nevet és kacaja olyan, mint a bársony. Keresztbe teszi lábait, elgondolkodva dobol az asztalon. Közben egy pincér kiszolgál minket. Ő jó erős feketét, én cappuccinot kapok.
- Cappuccino ebéd után?- néz rám felháborodva, majd korholva megjegyzi, Olaszországban ez nem szokás.
- Tudod, mit szeretek Italiaba? Az ételeket, a tradíciókat, az embereket és az életszeretetüket. Hogy mindig képesek vagyunk nevetni, mert tudjuk, a nevetés gyógyít. Ennél csodálatosabb érzés nincs a világon. Van egy hely, ahol tényleg otthon lehetsz. Természetesen te ugyanezt érzed, ha a saját hazádra gondolsz. Viszont Italianak meg van a több ezer éves misztikuma, a varázsa. Szeretek itt lakni, élni és dolgozni. Ezért is lett az éttermem neve Benvenuti. Arra törekszem, ne csak nekem legyen öröm itt létezni, hanem mindenkinek, aki betér hozzánk. Akár egy kávéra, akár egy vacsorára.
- Ezek szerint nem lesz Arrivederci?-utalok a következő éttermére.
- Dehogy lesz! Hisz ki akarna innen elmenni?- nevet fel.- Csodálatos ország, csodálatos emberek. Mint a mennyország, a megtestesült Paradicsom. Visszatérve a kérdésedre, nemigen van tervben egy újabb étterem.  Meno male a Benvenuti egész jól teljesít, viszont a munka ezzel egyre nő. Ma naturalmente szeretnék terjeszkedni. Hamarosan fog New Yorkban megnyílni a Lazzini's, ami egy igazi testvéri összefogás. Fontos, hogy az emberek ne csak Nápolyban ismerjenek minket.
Mondja szerényen mindannak tudatában, hogy az étterme nemrégiben nyerte el a második Michelin csillagját.
- Viszont még mindig nem mondtál öt tulajdonságot magadról!- emlékeztetem.
- Én viszont még mindig úgy gondolom, hogy ez igazságtalan. Egy embert nem lehet öt jelzőből megítélni. Ez olyan, mintha egy sokszögtől kérnéd, hogy mostantól legyen inkább kocka. Ugye, hogy lehetetlen? Azonban az olvasóknak se támadjon hiányérzetük... Szeretem a családomat, imádok nagycsaládban élni. A vasárnapi ebéd nálunk szent és sérthetetlen. Nem szeretek sportolni, de minden reggel munka előtt két órát sétálok a városban, Nápolyt sosem fogom megunni. Van egy hihetetlenül rusnya macskám, amit Maria nonna ajándékozott nekem, hogy ne legyek magányos. Aztán végül nálam maradt, nem volt szívem kidobni az utcára.

Képességem:
A paradicsomszószt már jóval korábban elkészítem, általában egy nappal korábban: a paradicsomok tetejét bevagdosom, forró vízbe dobom nagyjából 30 másodpercre, utána megszabadítom a héjuktól. Majd következik a magozás és a darabolás. Kevés olívaolajat felhevítek a serpenyőben, beleteszem a paradicsomdarabokat, a babérlevelet, és a rozmaringágat. Egy órán keresztül alacsony tűzön hagyom. Miután kihűl, hűtőbe teszem. Másnap a darált marhahúst vastag falú serpenyőben kevés olajon megpirítom, majd összefőzöm a paradicsomszósszal. Ezek után következik a fehérmártás: a tejet, a vöröshagymát, a petrezselymet, a szerecsendiót és a borsszemeket lassú tűzön felforralom, majd leszűröm. Közben egy másik edényben  a vajat felolvasztom és hozzáadagolom a lisztet. A leszűrt tejet kis adagonként hozzákeverem, folyamatosan kevergetem. A végén a parmezán felét hozzákeverem.
A nyers tésztát kinyújtom, 10-szer 20 centis lapokra vágom. A tésztacsíkokat forró sós vízben kifőzöm. Kivajazok egy jókora tepsit -erre van egy külön tepsim-, és elkezdjem rétegezni a hozzávalókat: tésztalapokra paradicsomos darált hús kerül, erre jön a fehérmártás és a parmezán. A lasagne tetejére hagyok fehérmártásból és a parmezánból, mert a legfelső tésztalapokat már csak ezek borítják. 220ºC-ra  előmelegített sütőben 60 perc alatt aranybarnára sül.
Gyönyörűbb képesség nincs is a világon.

Titkos aktám

Nincs tudomásom semmilyen szervezetről sem, ezáltal egyiknek sem vagyok tagja. Itt-ott, ahogyan járom a világot, hallani egy-egy- kósza pletykát, fű alatt elsuttogott titkokat. Azonban ezeknek sosem tulajdonítottam jelentőséget.  

▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ▼Δ

- Boldog vagyok és most ez a legfontosabb. Úgy tartja a mondás, hogy az olaszoknak a vérükbe van a szerelem. a csábítás és a flört.
- Csak nem azt akarod mondani, hogy nincs most egyetlen udvarlód sem?- teszem fel a kérdést kétkedően. Nehéz elhinni, Dahna hihetetlenül dinamikus és vidám nő. Melyik férfi ne szeretne vele lenni?
- Nem ezt mondtam- jegyzi meg sejtelmesen.- Nem rég jegyeztem el magam, azonban szeretnék a magánéletemről minél kevesebbet beszélni. A lényeg, most minden sínen van és jó. Szerelmesnek lenni a világon a nevetés után a legjobb dolog. És az olasz férfinak nincs párja, ezt elhiheted nekem.
Látszik rajta, hogy szeretik. Szinte kicsattan az örömtől, úgy sugárzik.

- Nagyon köszönöm, hogy rendelkezésemre álltál és a sok teendőd mellett tudtunk beszélgetni- köszöni meg az interjút.
- Ez természetes- legyintek.
Jessica, a londoni kulináris magazin riportere elővesz a táskájából egy vörös masnival átkötött könyvet, majd felém nyújtja.
- Che sorpresa!- kiáltok fel.
Egy szakácskönyv, amit ő írt. Ha nem lenne már ötletem, mi legyen az étlapon, magyarázza. Mosolyogva megköszönöm. Könnyes búcsút veszünk egymástól. Jessica már korábban is készített velem interjút. A jó hangulatot most is sikerült megőriznünk. Ha legközelebb is megkeresne, örömmel fogadnám el a felkérését.
- Pronto!- veszem fel a telefont.
- Dahna, azonnal haza kell jönnöd! Sürgős!- hadarja izgatottan a legkisebbik testvérem, Luna.
Nyolcan vagyunk mi, Lazzini bambini. Luca, Alessandro, Gino, Ines, én, Lauro, Patrizio és Luna. Luna huszonöt éves, még otthon lakik a szüleimmel Salernoban. Luca és Alessandro ikrek, harmincöt évesek. Mindketten a családjukkal Rómában élnek és közösen vezetik a Gemelli Italiani nevű pizzériájukat. Gino harminchárom éves, pár utcányira lakik csak tőlem, mivel a felesége nápolyi. Ő Ginaval, a feleségével vezetik a G&G kávézót. Ines Sorrentoba lakik a vőlegényével és annak a beteg anyjával. Harminckét éves kora ellenére nem házasodott még meg. Anya ezt az összes vasárnapi ebéd alkalmával nem felejti el szóvá tenni. Lauro és Patrizio a másfél évvel fiatalabb öcséim szintén ikrek. Pompeiben irányítják a Grande Gemelli Italianit.
- Neked is buon giorno, húgocskám! Hova lesz a köszönés? Most fejeztem be egy interjút...
- Nem érdekel az interjúd!- vág mérgesen közbe a húgom.- Azt akarom, hogy gyere haza és old meg a helyzetet!
Sejtem, mi a probléma. Anyáék nehezen tudják elfogadni, hogy a legkisebb gyermekük is felnőtt és önélló életet szeretne. Megszokták már a hatalmas nyüzsgést a háznál, félnék a hétköznapi csendtől.
- Miért hinnéd, hogy én meg tudnék bármit is oldani?- szorítom a mobiltelefont a fülemhez miközben beszállok az autóba.- Nem láttad mostanság azt a hatalmas eljegyzési gyűrűt az ujjamon?
- Ez most nem a megfelelő alkalom, hogy a vőlegényeddel felvágj, Dahna!
- Hogy vágnék fel vele, mikor még soha életembe nem találkoztam vele?!- kiáltok kétségbeesetten.
- Ha nem tudsz rám koncentrálni, leteszem!- fenyeget Luna. Majd mikor nem válaszolok, tényleg szétkapcsolja a hívást.
Hátradobom a mobilt, és úgy döntök, mégiscsak haza megyek. Hátha tudok segíteni a húgomnak.
Nem értem, miért nem ért meg. A vőlegényem, akiről hazudtam az újságírónőnek, nem szeret engem. Persze, hogy nem szeret, ha évek óta nem találkoztunk. Még csak nem is leveleztünk. Anyáink természetesen mindent elintéztek szomszédsági és barátnői alapon. Nem érdekelte őket az az aprócska tény sem, hogy Rafaelék elköltöztek Amerikába húsz éve és azóta a két család nem találkozott. Nem ez nem számít. Miért is számítana? Viszont én is hibás vagyok, miért kellett igent mondanom az elrendezett házassági ajánlatra, amit még csak nem is személyesen tett fel, hanem egy e-mailen keresztül?! Két héten belül megérkezik, hogy elkezdjük az esküvő előkészületeit. Nekem pedig a gyomrom egyre jobban összeszorul az idegességtől valahányszor csak rá gondolok.
- Végre ideértél! Nem tudtál volna lassabban menni?- förmed rám Luna, mikor kiszállok a szülői ház előtt a kocsiból.
- Bár megbocsáss, de...- ripakodok rá. Nem tudom befejezni, mert megjelenik anya az ajtóban. Csillog a szeme, mosolyog a szája. Olyan, mint egy villámcsapás. Lerohan a lépcsőn, egyenesen a nyakamba.
- Remek hírem van, Dahna!- sikítja. A szomszéd egyik kutyája visszavonyít.- Most hívott Beatrice barátnőm, sikerült áttenniük a repülőjegyüket. Holnap érkeznek!
Nem kapok levegőt, a tüdőm összezsugorodik. Hirtelen a tágas kocsifeljáró egyre kisebb és kisebb lesz, míg a végén el nem tűnik. Sötét foltok táncol a perifériámon. A fülemben dübörög.
- Le kell... le kell ülnöm- lehelem. Ennyi volt hát. Viszlát rendes élet. Kapok egy majdnem ismeretlen férjet, akitől sosem szabadulhatok meg.
- Ó, szívem ugye milyen fantasztikus? Mintha egy kicsit sápadt lennél. Iszol te vizet rendesen, ugye Dahna?- hallom egyre halkabban anya hangján, míg magával nem ránt a pillanatnyi sötétség.

A - 19 - 5 éve

2015. credit by hogwarts chronles

Vissza az elejére Go down

Dahna Lazzini

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal