Agents of Shield

HomeHome  CalendarCalendar  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

Üdvözlünk Shield Frpg oldalán
Kedves idegen!

Magyarország egyetlen Marvel Shield témájú oldala ez. Oldalunk nem a teljes Marvelel foglalkozik, hanem a népszerű sorozattal a Shield ügynökséggel. Magyarországon is hatalmas sikert aratott, már szinkronnal is megtekinthető. Amerikában pedig nem rég ért véget a második évad. Izgalmas világ, rengetek lehetőséget tartogat a kedves regisztrálóknak. Ne habozz, keresd fel a karaktereket!

Oldalunk alapítása: 2015. 05.30

Mindent megtudhatsz..

Sok a kérdés azzal kapcsolatban hogy hol tartunk, milyen filmeket érintettünk eddig!

Sorozatban ahol járunk:
(Némi kitalációval.)

A shield még Nick Fury vezetésével működik. A hydra jelenleg megbújik a Shielden belül. Fitz, Simons, May, Skye, Ward, Raven E. Petrovn, Bobbi Morse Phil Coulson csapatában vannak Nick Furytól kapott gépen valamint a titkos hadiszálláson is. Nick Fury úgy véli a Hydra még nem tűnt el ezért megbízza Coulsont, hogy a hadiszálláson kémkedjen a csapatával utánuk. Megkéri Bobbi Morse ügynököt, hogy kémkedjen és, ha a Hydra bármilyen jelét találja épüljön be.

Világleírás
Filmek amiket érintettünk;

Hulk 1-2,
Thor 1-2,
Vasember: 1-2-3,
Amerika Kapitány: 1,
Bosszúállók első része

Amiket érinteni fogunk a játéktéren:
Amerika Kapitány: Tél katonája,
Bosszúállók: Ultron Kora.
Miket tervezünk játéktérre vinni? : Itt megtudhatod, hogy mik a terveink..

Új üzeneted jött?
Kukkants be!

We are Grounders
Vendég
Szer. Aug. 26, 2015 2:40 pm
Partner kereső
Daniel Whitehall
Szer. Aug. 26, 2015 2:23 am
- Echo -
Vendég
Szer. Aug. 19, 2015 11:30 am
CAELESTIS INFERNUM
Vendég
Szomb. Aug. 08, 2015 9:50 pm
St. Claire Hospital
Vendég
Hétf. Aug. 03, 2015 4:03 pm
The Change
Vendég
Vas. Aug. 02, 2015 11:56 am
Among the prison walls - Thor és Loki
Thor
Pént. Júl. 31, 2015 2:04 pm

Ki van itt?

Ügynökeink száma
A föld összes részén..

Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

nincsen

A legtöbb felhasználó (67 fő) Szomb. Máj. 30, 2015 8:13 pm-kor volt itt.

Share | 

Asgard - Barakk és környéke × Hakon & Lady Sif

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
Ugrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
Felhasználó profiljának megtekintése
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

Hírnevem : 0
Play by : Jaimie Alexander
Csoportom : Asgadiak
:

Vas. Jún. 07, 2015 10:59 pm
Téma - Re: Asgard - Barakk és környéke × Hakon & Lady Sif

Hakon & Sif
Zene
Válaszára, hogy nem maradunk zsákmány nélkül, biccentek egyet, egyetértésként.
-Apád kiváló vadász lehet. Szoktál még vele találkozni, vadászni menni? - kérdezem halkan, kémlelve a víz környékén. Kérdésemre, hogy mit csinált tegnap, meglepődöm. No persze nem az első felén, hanem a végén, mikor elmondja, hogy mindenképpen elakart jönni vadászni velem. A meglepetés után egy mosoly kúszik az arcomra, amely következő kérdésére ismét meglepettség ül ki az arcomra, s úgy érzem, megremeg a gyomrom, főleg, ahogy meghallom tőle azt, hogy "is". Ekkor rákaptam a tekintetem, ajkaim résnyire nyíltak, hogy válaszoljak, de valahogy sikerült megnémulnom, mintha csak attól tartanék, hogy megint ökörségeket fogok mondani.
- Én...- kezdenék bele, de megint csak megakadok. Ha elátkozom magam sem tudom ki mondani, hogy igen, pedig szeretném. Zavartan pillantok el a földre és szuggerálom alattam az avart, hátha azok segítenek, de nem, nem úgy tűnik, így inkább csendben maradok, s halkan sóhajtok egyet, átkozva magamat és újra felpillantok a férfire, remélve, hogy kitudja találni a választ mindezekből a makogásokból, amit ki tudtam szorítani magamból.
Note: A reagkódot köszönöm szépen a DC universes Cassandranak!

Vissza az elejére Go down

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
Szintem : Nem vagyok ügynök
Hírnevem : 1
Play by : Nikolaj Coster-Waldau
Csoportom : Asgardiak
:

Vas. Jún. 07, 2015 10:39 pm

Sif & Hakon

Egészen önzetlenül osztogatom ezeket a darabokat élettörténetemből, szinte észre sem veszem már. Pedig nagyon nem jellemző rám az ilyesmi, néha csak úgy kell előrángatni belőlem a hasonló dolgokat, most még is megy magától, de picit sem bánom ezt. Mindennek oka van, ahogy ennek is. A lovak biztonságos távolságban állnak meg tőlünk és legelésznek nyugodtan. Levettem még az íjamat mielőtt leszálltam és most óvatosan elhelyezek rajta egy nyilat, amit kiveszek a tegezből. Nem feszítek még rá, csak jobb, ha rákészül az ember. El kell kapni a tökéletes pillanatot.
- Igen, itt biztosan nem maradunk zsákmány nélkül.
Szavaim pont annyira erőteljesek, hogy Sif hallja őket. Nem akarok különösebb zajt csapni, de síri csendben sem akarom, hogy guggoljunk egymás mellett, még ide téved valami. A vadászat csak egy körítés, legalábbis számomra, én ismét csak miatta vagyok itt igazából. Meg a miatt, mert nem tudtam kiverni a fejemből azt az estét, és mint aki megérezte a kenyér ízért, többet akartam.
- Nyugalmasan és sok munkával, mert mindenképpen el szerettem volna jönni veled vadászni.
Ismét egy őszinte vallomás, melynek okán kikerül arcomra a halovány mosoly, miközben arcának vonalát nézem, hiszen igéző szemeit most nem veti rám, mert figyeli a környezetet.
- Te is gondoltál az estére, az erkélyre?
Szinte szokatlan hirtelenséggel bukik előle belőlem ez a kérdés, mire már észbe kapok ki is mondtam. Nincs visszaút, de nem adom jelét aggodalmamnak ezzel kapcsolatban. Igazából nagyon is szeretném tudni, milyen hatással vagyok rá. Azt érzem belül, hogy ő rám milyennel, és én igen határozottan sokat gondoltam rá.

✗ Credit || Szószám: 251 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Vas. Jún. 07, 2015 10:17 pm

Hakon & Sif
Zene
Ismét megismerek egy apró részletet a férfi életéből, és elmosolyodom rajta. Közben a lovam, látva, hogy mind a hárman elindultunk, jön utánunk magától, majd oda sétál Hakon lova mellé, s mellette is marad. Leveszem a hátamról az íjat, s a bokor mögé lépek. Így, állva ellátni felette, ha leguggolunk azonban tökéletes búvó hely, még is kilátni a bokor levelei között, a magas fű fölött.  
-Ez egy igen remek hely... - mondom halkan, rámosolyogva a férfire. Leguggolok, és várok, de közben a férfit kémlelem. A gondolatom a toronyban történtek körül kering, halványan mosolyogva. Végül nagy nehezen elnézek, lesütöm a tekintetem egy pillanatra és inkább kinézek a levelek közül.
- Hogy telt a tegnapi napod? - kérdezem, visszafogott hangon, véletlenül sem kívánom elkergetni a vadakat, de szeretnék beszélgetni a férfivel, hallgatni a kellemes hangját. Halványan még most is mosolygok, de nem pillantok rá, mert attól tartok, megint nem fogok tudni másfelé nézni. Közben hallgatom az erdő neszeit, a lassan felcsendülő madárdalt, a lágy szellőt... figyelem, ahogy a felkelő nap megvilágítja a harmatcseppeket, amik szikrázva szórják szét fényét az árnyas fák alá.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Vas. Jún. 07, 2015 5:00 pm

Sif & Hakon

Nem is tulajdonítottam versenynek a vágtát, csak pusztán kellemes érzésnek, egy kis játéknak. Ez a felszabadultság hiányzott nekem, úgy érzem most, túl sokáig bújtam el a munka mögött a palota folyosóin járkálva. Kezdem egésznek érezni magam, egyfajta gyermeki énem is felszínre tör, és egyszerűen csak jól érzem magam. Mint már oly régen.
Az összhang én és a lovam között tagadhatatlan, évekre visszanyúló hosszú kapcsolat már ez. Nem is cserélném le semmi pénzért.
Csak akkor tudom jobban szemügyre venni Sif-et mikor megállásra késztetjük a lovakat a lejtő előtt. Igazán méltóságteljesen mutat ebben a nyeregben és nagyon is, tetszetős látványt nyújt, alig tudom levenni róla a szemem, de ha beszélek is hozzá végképp nem. Az arcomon pedig látszik a boldogság és gyakran kúszik fel rá egy halovány mosoly, vagy a szélesebb fajta, ha épp olyat mondok.
- Az bizony és jó a vadászat szempontjából is, apámmal régen gyakran fordultunk meg itt.
Most már tudhatja, hogy nem véletlenül jöttünk ide, ez volt az a helyszín, ami még élesen élt emlékeimben ilyen alkalmakkor, és nem is változott sokat.
Pont időben érkeztünk, jó korán, ahogy terveztem.
- Lassan megérkeznek a vadak, hogy szomjukat oltsák, csak egy jó helyet kell találnunk, ahol a szél nekünk kedvez. Talán ott.
Mutatok egy sűrűbb bokros felé, amiről még mindig jól rálátni szinte az egész terepre. Kiváló helynek ígérkezik a vadászathoz. Szépen csendesen arra vezetem a lovat. Alig csapva zajt, csak puhán koppannak a földön lépteink.

✗ Credit || Szószám: 236 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Vas. Jún. 07, 2015 10:57 am

Hakon & Sif
Zene
A férfi végül csak beért a vágtában, bár nem volt ez verseny, csupán egy kis játék, amelyet folytatott is, mikor közöltem vele, hogy konkrét terveim nincsenek. Hirtelen váltott irányt, gyorsan reagáltam rá. A lovam kicsit befarolt a hirtelen mozdulattól, patája felkavarta a port, majd már egyből ugratott is, hogy beérje a másikat. Nem kellett sokat erőlködni érte, sőt, egyáltalán nem kellett, mert Hakonék lelassítottak kicsit, egészen addig, amíg be nem értük őket. Úgy tűnt, letértünk az ösvényekről, s az erdő sűrűjébe tartottunk. Néha le kellett húznom a fejemet egy-egy ág elől, vagy a lovamnak kellett átugratnia egy kidőlt vékony fán, de számomra ez csak izgalmasabbá, jobb élménnyé tette a vadászatot. A tekintetem néha Hakonra kúszott, figyeltem, hogy aranyozott páncéljában mennyire összhangban van a fekete csődörrel. Elmosolyodtam, majd  körbe néztem. A föld kezdett kissé lejteni, a lovakkal kicsit lassítanunk kellett, mert lefelé kicsit nehezebb az állatokkal. Végül a fák ritkulni kezdtek, s elérkeztünk a völgybe. Víz illatát sodorta felém a szél, s hamarosan meg is pillantottam a kis patakot, amely átszelte a helyet. Úgy tűnik, megérkeztünk.
-Csodás ez a hely. - mondom a férfinek halk hangon, miközben megnézem a helyet a maga hajnali fényében. A harmat még ott gyöngyözik a leveleken, ágakon, törzseken. Ha megállunk, leszállok a nyeregből.
- És hogy tervezed innentől? - kérdezem mosolyogva Hakon mellé lépve, hagyva, hogy a lovam legelésszen egy kicsit. Úgy tűnik a férfi felkészültebb, mint én, de hát mint mondottam, én jobb szeretek improvizálni.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Vas. Jún. 07, 2015 2:03 am

Sif & Hakon

Az újra találkozás ismét nagyon kellemes. Érzem, hogy boldogsággal tölt el, hogy láthatom és ez még csak a nap kezdete, hol van még a vége. Nem akartam túlzásba vinni a páncélt, de azért elkél legalább a könnyű, az erdő vadjai tartogathatnak meglepetéseket még a tapasztalt harcosoknak is.
A lovakat meg én nyergeltem fel, mert már jóval hamarabb itt voltam. Szeretek mindent magam csinálni, utálom, ha kiszolgál valaki. Ráadásul, amit magad végzel, az tudod, hogy jó is, ha elég precíz vagy. A fehér csődöröm alig mozdul, igen csendes jószág és nyugodt. Egészen addig, amíg nem utasítják vágtára, akkor bizony előtör belőle a sebesség, de engedelmes fajta, így nélkülem nem hajlandó semmire. Felülök a nyeregbe, csak szépen lassan és méltóságteljesen, kényelembe helyezve magam, már amennyire ez éppen lehetséges.
- Azt hittem konkrétabbak a terveid!
Nevetek, de ezek szerint nagyon tévedtem. Sebaj, ettől még előttünk az egész erdő. Rendesen helyben hagy, míg a gondolataiba merülnék, hogy merre is induljunk. Nekem sem kell aztán kétszer mondani, vágtára fogom a lovamat és nem kell túl sok idő hozzá, hogy be is érjem. Élvezem ezt a szertelenséget, és ahogy a hajamba kap a menetszél. Szeretem a kihívásokat, de ez most talán nem verseny így meg sem próbálom leelőzni.
- Akad.
Szinte kiáltom, hogy meg is hallja. Hirtelen változtatok irányt így biztosan előnyre teszek szert időlegesen. Nem sokáig, figyelek azért, hogy Sif beérjen. Hagyom a fenébe a kijárt utakat, az a gyengéknek való. Bele a sűrűjébe, nem teljesen céltalanul, csak úgy látszik. Apámmal sokat jártam vadászni, rég volt, de az erdő talán nem változott annyit, mint más dolgok. Ha kitartóan és ilyen nagy sebességgel lovagolunk, lassan egy elérjük azt a völgyet, amire gondoltam, közepén egy patakkal. Ideális helynek tűnik, itt le is lassítok.

✗ Credit || Szószám: 287 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Vas. Jún. 07, 2015 1:02 am

Hakon & Sif
Zene
Csak elérkezett a perc, amikor újra megpillantom. Nem csak én, de ő is könnyű vértbe öltözött, ahogy ezt nálunk szokás. Az arany szokásosan jól áll neki. Vidáman rámosolygom, szinte frissnek és késznek érzem magam azonnal mindenre, gyorsan össze is fogom a hajamat, hogy ne legyen az arcomban. Úgy tűnik, a lovak már fel is vannak nyergelve, legalább ezzel nem kell majd időt tölteni. A Friggától kapott lovamat is ide hozták. Szőre színe mint a szarvasbőr, sörénye, farka, lábainak vége akár az éjszaka. Nyugodtan álldogál és vár, néha oda dugja fejét a másikhoz, dobbant egyet, de amúgy békés kanca. Egy határozott lendülettel már fent is vagyok a nyeregbe. Kérdésére rámosolygom.
- Nem tudom, improvizálni szoktam! - mondom szinte nevetve, s gyors lépésbe vágva a lovamat irányba fordulunk, aztán már vágtába is csapunk. A lovam épp úgy élvezi azt, hogy szaladhat, akár csak én. Sörénye lobog, lábait vidáman kapkodja, fejét meg-meg emeli. Ő is érzi azt, amit én...  lovak okos állatok, könnyen ráéreznek saját lovasuk jelenlegi állapotára, s át is veszik az érzelmeket. Tudom, hogy Hakonnak nem okoz majd problémát követnie, így ha mellém ért, ha nem, rápillantok és elmosolyodom, felszabadultan. Ha nem ért még be, kicsit lassítok, visszafogom a hátasom, hogy a férfi mellém érhessen.
- Neked van ötleted? - kérdezem kissé hangosabban, hogy a lódobogás és a hangosan zúgó szél ellenére is hallani lehessen a hangom.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Szomb. Jún. 06, 2015 5:46 pm

Sif & Hakon

Szívesen emlékszem vissza a tegnap estére, még ha érzelmek terén egy igazán ismeretlen vizekre is eveztem újból. Nem bánom igazából, de jól jött egy nap szünet. Kellett idő, hogy rendezzem magam és a gondolataim vágyaim is helyre tegyem. Nyugodtan tudtam aludni, még ha nem is túl korán ért el az álom. Semmi zavarodottságnak nem is mutatom jelét a napi fontos teendőim közepette, minden olyan jól és precízen megy, ahogy szokott. Pár őrön persze meglátszik a tegnap esti tivornya, de még pont az elviselhető határokon belül. Amivel nem tudok mit kezdeni, hogy pár alkalommal elmémbe ötlik egy kép, amint ott állunk az erkélyen és arcának vonalai, lágy mosolya és formás alakja lebeg előttem. Kétségtelen, nagyon rég voltam nővel, ez a vonzódás jele. Várom is, hogy újra találkozzunk meg kicsit tartok is tőle, nem tudom mi lesz ennek a vége, mintha az ismeretlenben tapogatóznék, pedig nem szeretek csak az orrom hegyéig látni.
Átlagos napot zárok teljesen, még ha kétszer annyit is dolgoztam ma azért, hogy holnap szabad legyek. Fáradtan dőlök az ágyamba, hogy holnap reggel időben tudjak felkelni.
Sikerül is friss vagyok és üde. Könnyű aranyos páncélt öltök magamra, lovagló csizmát és pár fegyvert is magamhoz veszek. A kardom persze nélkülözhetetlen.
Magam készítettem fel az útra a két lovat is. Éppen még őket igazgatom, mikor végre megjelenik Sif. Hiszen már szólattam, hogy ideje indulni és itt is van. Ahogy meglátom, önkéntelenül is mosoly csúszik fel az arcomra.
- Szép reggelt! Mint látod, én teljesen készen állok.
Veregetem meg óvatosan az egyik paci oldalát. Örülök, hogy újra látom, bár a páncél most többet takar, azért így is végigmérem párszor, kevésbé feltűnően persze. Mindent előkészítettem így tényleg indulhatunk is. A saját lovam egy fehér csődör valamint Sif hátasa is készen áll. Ha nyeregbe pattan én is úgy teszek.
- Merre szeretnél indulni?
Nézek rá kérdőn, lenne ötletem, bár már rég vadásztam, mégis hagyom őt kibontakozni. Biztos kitervelte már a napot.

✗ Credit || Szószám: 316 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Szomb. Jún. 06, 2015 10:05 am

Hakon & Sif
Zene
Végül még sem ért véget olyan rosszul ez az este, habár azt hiszem, soha többet nem iszom egy ideig bort. Nem tudom pontosan, hogy ő mit érez, vagy hogy egyáltalán én mit érzek, ezért meglehetősen bonyolult számomra a helyzet. De végül is annak ellenére, hogy egyre nehezebb helyzetbe hoztuk egymást -akaratunkon kívül is- jó véget ért az este és örömmel mentem a hálótermembe, miután elbúcsúztam Hakontól. Az alvást persze jó pár óráig elfelejthettem, mikor már az ágyamon feküdtem sem tudtam lehunyni a szemem, mert ez a nap és a holnap után járt a fejemben.
- Ajh Freyja mit teszel velem? - mormogom magamnak, majd végül sikerül elnyomnia az álomnak.

A másnapról jobb, ha nem is beszélek sokat. Egyszerűen kín és szenvedés volt, vívódtam, várakoztam, izgultam és mindent egész álló nap a gyakorló teremben, ahol egyre-másra vágtam le a bábokat, amiket elém állítottak. Épp hogy csak enni, vagy inni álltam meg, az sem tántorított el, hogy a megvágott kezem így lassabban gyógyul. Alig vártam a holnapot, s sokszor azon kaptam magamat, hogy félbe hagyok egy vágást, miközben felidéződik előttem az alakja, arca, amikor sétáltunk a folyosón, vagy a toronyban álltunk.
Az nap este korán mentem aludni, mert egyrészt azt akartam, hogy gyorsan elteljen a nap, másrészt minden jó vadász hajnalban lovagol ki, amikor még a vadak aktívak egy kicsit. Előkészítettem a lovagló csizmámat, egy könnyű vértet, a kardom, tőröm és az íjamat. Fel kell készülni, hiszen oda kint veszélyes állatok is vannak. Szinte még sötét van, amikor felkelek, s neki állok készülődni. Mikor mindennel megvagyok, szinte fel alá járkálva várom meg a férfit.
Mikor jelentik, hogy megérkezett és kint vár, örömmel lépek kis és széles mosollyal pillantok fel rá, amint csatlakoztam hozzá a folyosón.
- Jó reggelt. Mehetünk? - akaratlanul és végig kúszik rajta a tekintetem, ahogy mellé állok. Végül lekapom róla a pillantásom, remélem nem voltam feltűnő, az talán kellemetlen lenne egy kissé..

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Szomb. Jún. 06, 2015 3:09 am

Sif & Hakon

Hosszú percek telnek el szinte szótlanul, így továbbra sem nézek az irányába. Nem tudom, mi zajlik le most a fejében, milyen dolgokkal küzd éppen, de nekem is megvannak a saját gátlásaim, amik lefoglalnak. Félek olyan terültre tévedtem, amire nem szabadott volna, főleg nem hangot adni ennek ennyire nyíltan. Hazudni persze nem szoktam és fölösleges is lett volna, az őszinte út a járható, csak ne lenne ezen, része ennyire kusza és zavaros, vagy talán csak nekem az? Nem lepődnék meg rajta ilyen hosszú idő után. Mégsem zárkózhatom el örökké a palotában. A szerteágazó gondolataimból és csapongó érzelmeimből, csak fülemet megcsapó szavai rántanak ki. Nem lepődöm meg rajtuk igazából. Talán jobb lesz, ha mind a ketten tudunk egy kis levegőhöz jutni, mert ez így túl gyorsan történik.
- Igazad van. Jobb lesz, ha már nyugovóra térünk.
Erőltetek egy mosolyt, és nézem, ahogy lassan elindul a lépcsők felé. Talán mindent tönkre tettem, ami még el sem kezdődött. Aztán mégiscsak felém fordul és kérdése már őszinte mosollyal ruházza fel arcom. Van még remény.
- Holnap után érted megyek. Köszönöm a társaságod, egy élmény volt. Jó pihenést és szép álmokat!
Búcsúzom el tőle, és csak nézem, ahogy alakja lassan eltűnik a sötét folyosón. Sóhajtok egy nagyobbat, és pár percig még bámulok ki a fejemből és próbálom rendezni a soraimat. Nem egyszerű. Az alvás majd segít, így a szállásom felé veszem az utam, lassú kimért léptekkel.

✗ Credit || Szószám: 230 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Szomb. Jún. 06, 2015 2:43 am

Hakon & Sif
Zene
A kérdésemre, hogy szerinte miért beszélek zagyvaságokat, ő is csak ugyan azt tudja mondani, amit magamban már leszűrtem egyszer: a zavart. De hát ezt nem róhatja senki sem fel nekem.. Csak tőle az elmúlt pár percben annyi törődést kaptam, mint mástól talán ezer év alatt sem, s ez egyszerre tesz boldoggá és tesz olyanná, mint egy.. nem is tudom, szerény úrhölgy.
Aztán oda fent közli, hogy tőle aztán nyugodtan jöhetnék fel ide én is, hiszen van hely kettőnknek. Azután olyasmibe keveredek, amibe a leginkább sem akarok, mert olyanra utalok, amire nem akartam, mert nem gondoltam volna, hogy úgy lenne, és még is teljesen olyan hatása van rám, én pedig nem is értem, hogy pár óra alatt hogy lehet annyira szimpatikus, hogy ilyen ostobaságokat mondhasson velem. Én egyszerűen teljesen összezavarodtam... ahogy rápillantottam most, a gyomrom görcsbe szorult, s kezdtem felfogni, hogy tényleg nem csak üres szavak hagyták el a számat.. de a sok rossz tapasztalat és érzés, ami Haldor és Thor után történt, egyszerűen nem hagyott nyugodni, s félelmet ültetett a szívembe. Mi van, ha valójában csak olyat látok, amit akarok? Amit kívánok? A gondolatra kiegyenesedem, hogy elmondjam, mit gondolok, de ajkaimról eltűnt a szó... Mindazok után... inamba száll a bátorságom.
- Azt hiszem... későre jár.. -  mondom, s szinte azonnal meg is bánom, hogy ezek a szavak hagytak el, akármi más helyett. Inkább beszéltem volna újra zagyvaságokat. De visszacsinálni már nem lehet, s különben is, jobb ez így talán... Ha valóban "nem így" van velem, ahogy ő kifejezte magát, nem ez az utolsó alkalom, amikor találkozunk.. Talán holnap, talán holnap után, vagy éppen most, de felkeres. Haragos vagyok magamra, s emiatt el is indulok, hogy végre kipihenjem magamat, ha tudom.. ám egy lépés után megállok és rápillantok.
-Holnap után vadászat?- hangom halk és kissé talán erőtlenebbnek is sikerül, mint akartam, de ez pusztán azért van, mert attól félek, hogy ezek után elutasít és inkább nemet mondd. Igazából ezen sem lepődnék meg, hisz eddig csak ezt az oldalát láttam a férfiaknak.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Szomb. Jún. 06, 2015 2:01 am

Sif & Hakon

Nem teljesen igaz, hogy minden értek, csak az egyszerű következtetést tudtam levonni, amit láttam. Nem ismerem még annyira, hogy teljesen mögé tudjak látni a dolgoknak. Jól kiigazodom az asgardiakon, éles érzékeim vannak ehhez, így tippjeim akadnak. Most már kimondom, ha így kérdezik.
- Zavarba jöttél. Mikor a kezemet nyújtottam, szokatlan volt neked, vagy már rég történt ilyen. Feltételezem.
Remélem nem fog teljesen bolondnak tartani emiatt, hogy kielemzem, nem akarom megbántani csak ezt láttam, tény. Azt nem merem azért megemlíteni, hogy közrejátszhat az is, hogy szimpatizálna velem. Egyszerű, mert ezt még magamnak sem merem beismerni, hogy mint férfi is felkelthettem érdeklődését. Annyira régen volt már hasonló az életemben, nem lehet ezt most felróni nekem úgy vélem.
- Oh, igen bizonyosan Thorral és Lokival. Szerencsére sosem okoztak gondot a játszadozó apróságok, de ők sem ismerik, az összes zugot hidd el.
Nem mondom, hogy emlékeznék azokra az időkre, mert nem igaz. Akkor még más pozícióban voltam. Hasonló jelenséggel manapság is találkozom, de mindig csak mosolygok rajta. Ahogy most is.
- Ugyan, ha jól látom, lenne itt hely kettőnknek is. Engem nem zavarna.
Nevetek én is. Az hogy egyedül lehetek itt persze nagyon fontos szempont volt, mégsem vagyok irigy. Ha tetszik neki, bármikor feljöhet ide, nem fogja senki megakadályozni benne.
- Mélyebb érzelmek?
Kapom fel a fejem erre. Vissza is kérdezek hitetlenkedve. A kósza gondolataim, kezdenek tanúbizonyságot ölteni szavaiban. Mégis csak több szimpátiát érezhet irántam. Vajon bennem is megvan ez? Csak ennyire elnyomom ezt a fura lüktető érzést magamban. Nem tagadhatom, valami lehet, mert eljöttem csak az ő kedvéért, és már egy következő vadászatot is lebeszéltünk. Kénytelen leszek szembe nézni ezzel.
- Mégis erre céloztál. Mindennek oka van, semmit sem mondunk csak úgy a levegőbe.
Nem akarom kifaggatni ennél jobban, az aljas dolog lenne. A szituáció lassan körvonalazódik és csupa őszinte szó hagyja el a számat, egy kisebb sóhaj után.
- Tudod, nagyon meglepsz ezzel, mert időtlen idők óta nem voltam így senkivel.
Jobban rákönyökölök a korlátra, előrébb dőlve, mert bizony most én sem merem felé fordítani a tekintetem. Aggódom, hogy talán mégis félre értem.

✗ Credit || Szószám: 341 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Szomb. Jún. 06, 2015 1:41 am

Hakon & Sif
Zene
Amikor azt mondja ostobaságomra, hogy érti, ismét felpillantok rá, érdeklődően, kíváncsian, kicsit hitetlenül.
- Valóban...? -  kérdezem halkan. Ez fura, mert még én sem tudom saját magamnak megmagyarázni, miért mondtam azt, amit... azonban elég kíváncsi vagyok ő mit gondol erről. Közben a palotáról is elkezdünk beszélgetni, s ahogy elmeséli, hogy végig járta a titkos zugokat, halvány mosoly kúszik az arcomra és visszaemlékszem a gyerekkoromra, ahogy Thorral és Lokival együtt ezeket a folyosókat fedeztük fel és játszottunk bennük. - Én csak egy részét ismerem azoknak a helyeknek, amelyeket említettél. Kiskoromban kalandoztunk arrafelé. oda fent megkérdezem, mennyire gyakran jár ide, s ahogy sejtem, meg is kapom a választ. A helyében én is ide járnék, nem is keveset.
- Vigyázz, lehet kitúrlak innen.-  jegyzem meg viccelődve, majd kérdésén ismét meglepődöm kissé és a tekintetem újra a városra emelem. - Őszintén szólva? Nem, nem mondanám.. A társasági körömben az ilyesmi inkább mélyebb érzelmeket követelt volna. A többiekkel inkább csak gyakoroltam, kalandoztam. Ehhez hasonló még a régi, szerelmes időszakomban sem történt meg velem...- ezután esik csak le, hogy ez eléggé félre érthető volt, így ki is egyenesedem és a férfire pillantok.
- Mármint az ilyesmi előfordulhat anélkül is, hogy mélyebb éle lenne a dolognak, én nem arra szándékoztam célozni, hogy ez most... áh.- mi a fene ütött belém? Úgy érzem, teljesen idiótát csinálok magamból. Nem akartam arra utalni, amire utaltam, még is arra utaltam, amire nem akartam. Talán még se józanodtam még ki.... vagy egyszerűen csak az ő jelenléte és ez az egész az, ami ennyire összezavar. Halkan sóhajtva hunyom be a szemem, hogy rendszerezzem a gondolataimat. Ránézni se merek a férfire, hisz biztosan bolondnak tart már így is.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Szomb. Jún. 06, 2015 1:16 am

Sif & Hakon

Láthatóan nagyon meglepetem ezzel a lépéssel. Talán ennyire régimódi volnék, vagy más okok bujkálnak a háttérben? Igazából nem tudom. Abból tudok következtetni, amit látok. Gyenge pír az arcon, ami végül annyira zavarja, hogy nézem, hogy le is szegi a fejét. Ekkor kapok csak észbe és próbálom nem bámulni, nehéz, de igyekszem. Így érzem igazán, hogy mennyire nehéz levennem róla a tekintetem, szinte vonza azt. Magamhoz képest is kezdek furán viselkedni, mint egy első bálozó, jobb lesz, ha magamra parancsolok. A magázódás is bizonyosan ebből a zavarából fakad, hiszen eddig tegeződtünk. Már kezdem érteni.
- Semmi baj. Öhm… azt hiszem értem.
Mosolygok rá kedvesen hátha ez ad neki önbizalmat. Nem jelentem ki nyíltan mit láttam, az megalázó lenne picit, de bizonyosan túl rámenős, az pedig nagyon nem jellemző rám. Furcsa irányt vesz ez az este, ilyen apróságokkal nem számoltam. Szerettem volna jól érezni magam, ez még most is így van, sőt több.
- Hatalmas. Hosszú időbe telt mire minden zugát bejártam, az utolsó titkos ajtóig, de ez számomra elengedhetetlen volt.
A friss levegő jó hatással van rám és ez a leírhatatlan nyugalom és csend, ami itt fent honol. Elkap az érzés, ami itt szokott, bár mindig egyedül voltam itt, de így sem különbözik sokban és örülök, hogy megoszthatom ezt vele.
- Igen elég gyakran, ha egy kis szabadságra és egyedüllétre vágyom.
Válaszolom röviden és hagyom, had élje meg a látványt. Én még mindig nem tudok betelni vele, pedig már sokszor volt alkalmam végigkémlelni innen. Előrébb lépve két kézzel a korlátnak támaszkodom, és csak lopva pillantok olykor a mellettem állóra.
- Senki nem osztott még meg veled hasonló élményt?
Próbálok én is kérdezni valamit, mert most döbbentem magamra, olyan téren, hogy legalább annyira vagyok érdeklődő, mint egy porosodó könyv. Ahhoz hogy jobban megismerjem, ez kétségtelenül szükséges.

✗ Credit || Szószám: 292 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Szomb. Jún. 06, 2015 12:54 am

Hakon & Sif
Zene
Nem számítottam arra, hogy a férfi úgy fog majd viselkedni, mint egy igazi úriember, s ez rendesen meg is lepett, zavarba ejtett. A végén pedig, ahogy figyelte vörös arcomat, már azért imádkoztam magamban Odinhoz, hogy ugyan tüntesse már el rólam ezt a pírt, mert egyre kellemetlenebb. Inkább leszegtem a fejemet és hagytam, hogy elvezessen. Zavaromban véletlenül magázódni is elkezdtem, de erre csak akkor figyeltem fel, mikor közölte, hogy ne folytassam. Kissé összezavartan néztem fel rá.
- Bocsáss meg, nem szándékosan tértem hivatalosabbra... Én csak... -  talán azért, mert az agyam egyfajta védelmet akart körém vonni..? Vagy csak mert ittam? Inkább mindkettő, rá fogom mindkettőre, meg a zavarra, ha rákérdez, látom rajta, hogy zavarja. Megpróbálok oda figyelni erre innentől. Végül elmondja, hogy az egyik toronyba megyünk, mert csend van és a látvány is remek. Furcsa, hiszen a csendes hely is elég lett volna nekem, de persze nem vetem meg a szép helyeket. Felvezet egy lépcsőn. - Még soha nem jártam a palota ezen részén... Igazából rengeteg részén nem jártam.. elég nagy hely. mondom a lépcsőzés közben, majd mikor felérünk, arcomat egyből megcsapja a friss szellő, s mélyet szippantok belőle, majd ahogy fel is érek a toronyba, lepillantok az aranyfényben fürdő városra. Sokszor láttam már Asgardot, de talán tényleg innen a legszebb. Halovány mosoly költözik az arcomra. Még rámosolygom a férfire, mielőtt előre dőlve a korlátra támaszkodnék. Ide alig hallatszik el a zene, vagy az nép zaja. A szél, és a rovarok nesze annál erősebb. Behunyom a szemem, hogy átitasson ez a nyugalom. Szinte érzem, ahogy a friss levegő megtisztítja a fejemet, pihentet, s elkezd kijózanítani.
- Gyakran jársz fel ide?-  kérdezem kinyitva a szemem, s rápillantok érdeklődően.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Szomb. Jún. 06, 2015 12:33 am

Sif & Hakon

A túlzott élénk hangulat már nekem sem igazán ínyemre való. Így is többet tettem a szórakozásom érdekében, mint az utóbbi időben bármikor. Sif társasága különben is sokkal jobban érdekel, mint az este minden bizonnyal borgőzös vége, amikor már mindenki lefejeli az asztalt.
Jómagam inkább attól tartottam, hogy Sif fanyalodna a tánc felé és az tényleg nem az én asztalom. Nem tudtam volna élvezni, de szerencsére meg sem fordul a fejében ez, és inkább a távozás mellett dönt.
Így a kérése, számomra is előnyös ezen szempontból, ezért nem is tétovázom. Egy udvariassági forma tőlem, ami nekem kézenfekvő, nem sejtettem, hogy ez ennyire meglepi. Nem is csak ennyi, hiszen láthatóan elpirul az arca kissé, erre nem számítottam. Nem akartam igazából zavarba hozni, csak kedves akartam lenni. Ez nem lehet túlzás egy hölgynél, nem akartam a határait feszegetni. Már fölösleges rajta agyalni, megtörtént. Több kérdést is felvet ez bennem. Talán tetszem neki? Az képtelenség, hessegetem is el.
- A magázódást szerintem rögtön elfelejthetjük. Legyen, mondjuk, holnap után, addigra megpróbálom szabaddá tenni magam.
A magázástól, láthatóan elsőre is kiráz a hideg. Olyan távolságtartó forma, nem igazán kedvelem, de vannak olyan szituációk, amik persze megkövetelik ezt az illemet.
Az utunk átvezet pár hosszabb folyosón és termen, mígnem egy szűkebb részhez érve elkezdünk felfelé csigalépcsőzni. Hosszan eltart az út, de a látvány megéri.
- Az egyik toronyba, ott most biztos nincs senki. Tudom, én írtam az esti beosztás. Ahol a látvány is magával ragadó.
Sokat jártam arra, ha csak gondolkodni támadt kedvem, csak remélni tudom, hogy tetszeni fog a hely. Ilyenkor este is gyönyörű szép látványként tárul elénk Asgard a holdfényben. Felérve lágy szellő fogad, és a látvány, amiről beszéltem. Engedem kicsit, hogy szétnézzen. Maga az erkély nem túl nagy, talán csak 4-5 ember férne itt el szűkösen.

✗ Credit || Szószám: 292 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Pént. Jún. 05, 2015 11:58 pm

Hakon & Sif
Zene
Kezdett a lakoma túl pezsgő lenni, ami számomra csak fejfájást és kellemetlenséget okozott. Nem szoktak felkérni táncolni, de megkockáztatni sem akartam a dolgot, így miután meghallgattam Hakon véleményét a mesékről, mosolyogva bólintottam, s megkértem, hogy "mentsen ki" ebből a helyzetből. Szerencsére értette és nagy meglepetésemre (ami az arcomra is kiül) a karját nyújtva állt készen. Egy pár pillanatig állok csak így, aztán fura érzéssel magamban bele karolok, úgy érzem, ég az arcom. Azt hiszem, elpirultam.. nem sokan (konkrétan senki sem) viselkedtek velem már jó rég úgy, mint egy hölggyel...talán évszázadok, majd egy évezred óta? De az érzés jó volt. Örültem, és zavarba is voltam és mérges is... Miért van az, hogy a palota őrség egyszerű kapitánya képes ilyen apróságokra, a királyi család sarja meg úgy csinál, mintha csak egy kan lennék a sok közül? Nem akartam ezzel foglalkozni, így ezt a gondolatot gondosan eltemettem magamban, főleg mert Hakon rákérdezett a vadászatra. Hát még is érdekli a dolog.
- Mikorra tudja magát kikérni? Azt hiszem, egy ideig biztosan Asgardban maradok, pár napot talán, amíg úgy nem kezdem érezni, hogy megint szétvet a tettvágy. - mosolygom rá, miközben a hátsó ajtón vezet ki, s titokzatosan válaszolja csak meg a kérdésemet. Kíváncsian nézem, merre sétálunk, közben pedig megérdeklődöm tőle, hátha megtudom... ha csak nem "meglepetés". - És hová megyünk, ha megérdeklődhetem?- kérdem, s közben oda figyelek lépteimre is, a folyosóra is, amelyen haladunk, a fáklyák fényeire, közben oldalra pillantva felnézek a férfire. Piszkos-szőke haja ebben a fényben inkább aranyosabb színt ölt magára, az árnyékok vetülése pedig tökéletesen kihangsúlyozzák arcának vonalait. Leveszem róla a tekintetem, mielőtt úgy érezhetné, sokáig bámulom, vagy hasonló, pedig igazán karakteres, megragadó arca van.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Pént. Jún. 05, 2015 3:03 pm

Sif & Hakon

A palotán belül bizony elég sok pletyka és hír terjeng, nem marad titok szinte semmi sem. Ami pedig bejut a palotába, az mindig eljut az én fülembe is. A pletykákat nem tudom komolyan venni, de szeretek tájékozott lenni.
- A körítés mindig fontos, ez adja meg a történet ízét igazán, egy egyszerű leírás nem lenne túl izgalmas. A gyermekek biztosan isszák a szavait és ez jó, mert példát állít eléjük, amit követhetnek és elérhetik, amiket kitűznek maguk elé. Hajdanán én is rengeteg ilyen történetet hallgattam végig és imádtam őket.
Egy újabb szösszenet az életemből, úgy néz, ki ezek az információk ma teljesen ösztönösen buknak előle belőlem, de kicsit sem bánom, így jobban megismerhetjük egymást.
- Mindenkinek megvan az élete, amihez hozzászokott. Mi harcosok vagyunk ez az életünk, de attól tartok mindig szükség lesz ránk, ha keressük a bajt, ha nem, az úgy is mindig megtalál minket.
Nem jelent gondot, hogy halljam, amit mondd nekem, csak rá figyelek minden érzékemmel. Ez pedig egy röpke elgondolás, amit mindig szem előtt tartok. A gonosz mindig jelen lesz, és mindig kellenek olyanok, mint mi, akik küzdenek ez ellen. Ez így van rendjén, nevezhető akár egy ördögi körnek is, de a tökéletes béke szerintem nem létezik sajnálatos módon. Törekedni persze mindig lehet rá. Örülök, hogy ilyen nyitottan áll hozzám, így könnyedén megy a társalgás. Fel sem tűnik, hogy esetleg többet ivott már, és ez oldja meg a nyelvét ennyire. Nem érzékelhető és nem is zavaró, sőt most inkább előnynek nevezhető.
A hangzavar és örömködés egyre nagyobb keretek ölt, ami mellé hangosabb zene és tánc is párosul. Nem tartozom azok közé, akik rögtön bedobják magukat a közepébe ezeknek. Tartózkodó vagyok, pedig tudok táncolni, bár inkább a formálisabb lépéseket ismerem. Viszont nem tervezem, hogy most ebből mutassak, nem is itt a helye.
-A vadászatnak megvan a saját gyönyöre. Akkor sort kerítünk rá?
Nézek rá kérdőn, mert ugyan nem fogalmaztuk még meg pontosan, de úgy néz ki mintha már rábólintottunk volna erre az újabb találkozásra. Jobb lesz még időben tisztázni, hogy arra is felkészülhessek.
- Nem esik nehezemre, ahogy szeretnéd.
Mosolyodom el ezen az egészen, sőt még kicsit nevetek is körbe nézve. Nem feltételezem, hogy csak viccből mondta, így felajánlom a karomat és kivezetem a helységből, egy hátsó kijáraton, ahol nem is nagyon tűnik fel, hogy elmentünk. Hasonlóképp éreztem a kialakuló hangulattal kapcsolatban, már-már túl felfokozott volt ezért nekem is jól esik egy kis csend, ami kint vár ránk.
- Tudok egy helyet.
Jelentem ki kuszán, és nem túl részletesen. A lényeg, hogy én ismerem, és el is indulok a megfelelő irányba, már ha Sif is követ.

✗ Credit || Szószám: 429 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Pént. Jún. 05, 2015 2:29 pm

Hakon & Sif
Zene
Hhát persze, hogy tud a mesékről. Azok is biztos úgy terjednek a palota berkein belül, akár a többi ostoba pletyka. Elmosolyodva bólogatok, mielőtt válaszolnék.
- Igazából csak az előadás módja miatt olyan jó hallgatni. Meg hát azok, akik nem voltak ott a csatáknál, bele élhetik magukat. Rengeteg gyermek szeretne ezen mesék után olyan jó harcos lenni, mint amilyenekről a férfi mesél, hogy ők is benne lehessenek egy ilyen hősi eposzban.- mondom mosolyogva, majd kérdésemre, hogy miért nem szokott eljönni az ünnepségekre a leglogikusabb választ adja.
-A munka szeretete... Ismerős. Én is inkább harcolnék egész nap, mint üldögélnék Asgard kertjében, akár csak Idun.. Talán... van bennem egy kis rossz is emiatt, hisz a harchoz baj, háború kell. Néha úgy érzem, már a gyakorlás sem segít levezetni a dolgot. -  szavaim halkak, de érthetőek, ha oda figyel, s kiszűri a zajból. Az ablak párkányra könyökölve mondom ezeket, miközben a holdfényben fürdő várost kémlelem... vagy is inkább csak bámulok magam elé, elgondolkodva azon, hogy milyen fura dolog is ez. Na meg az is, hogy ezeket elmondtam neki. Talán túl sokat ittam, hogy ezeket szavakba öntöttem, s valakinek oda adtam? A kupámba nézek, s a sötét italból visszanézek önmagamra. Lorelei jól mondta. Nem kapok meg semmit, amire valaha vágytam.
...
Ajh mióta lettem ilyen szentimentális? Ezt is ez a nyomorult ital hozza ki belőlem!
Mérgesen teszem a kupát magam mellé, s megfordulok, hogy inkább a vidám társaságot nézzem, akik már el is kezdtek táncolni a zenére. Ekkor érzem úgy, hogy most már inkább mennék, mielőtt engem is megtalálnak. Nem vagyok az a táncos lábú fajta.
Fura, hogy közben a kapitány is megnyílik egy kicsit, s ad egy apró betekintést múltjába.
-Igazából sokkal jobb szeretek vadászni, mint például eljutni idáig a lakomákon. Ha már felajánlottad utólag a segítséged a kuruzslótól való megszabadításra, most elfogadnám és megkérlek, hogy innen ments ki. - viccelődöm kicsit egy halovány mosollyal. Valójában tényleg jól esne innen kimozdulni a levegőre is, mert az itt már nem sok van, ami van pedig borgőzös és fülledt, a fejem szinte zsong már a hangzavartól. Nem csoda, hogy csak keveset maradok ezeken az ivászatokon.. nem az a fajta vagyok, aki oldottan ünnepelgetni szokott. Pihennem sem sikerült rendesen. Közben eszembe jut valami.
- Habár én is errefelé élek, te biztosan jobban ismered a palotát, mint én. Melyik része a legcsendesebb ilyenkor? - kérdezem rápillantva ismét, kezeimet karba fonva magam előtt, neki dőlve az ablaknak.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Pént. Jún. 05, 2015 1:29 pm

Sif & Hakon

A hangulatommal nincsen gond, át tudom venni az itteni légkört, szinte beszippant, nem vagyok én olyan mélyen bezárkózva, hogy ez nem menjen még ennyi idő után is. Sokakkal tudnék szóba elegyedni, de igazából nincs kedvem.  Nem fogom itt hagyni Sifet senki kedvéért. Ma neki áldozom teljes figyelmem, jutalmul, hogy gondolt rám és nem a szó szoros értelmében, de elrángatott ide.
- Oh, azokról a mesékről már én is hallottam. Kissé túlzóak, de bizonyosan érdekes hallgatni, ahogy előadja.
Nevetek, láthatóan sokat tudok arról, ami a palotában történik, de ezt sosem tagadtam. Éberebb vagyok, mint bárki más itt. Na jó, talán Heimdall túl tesz rajtam.
- Nincs igazi oka. Nem irtózom az ilyen alkalmaktól vagy hasonló, egyszerűen a munkába temetkezem gyakran és könyvekbe. Nem hiányzott, de most hogy itt vagyok, talán lesz még pár alkalom, hogy eljövök. A katonáknak is jól esik láthatóan és úgy érzem nekem is.
Kár lenne tagadni, jól érzem magam. Már ilyen rövid idő után is, és még nincs vége az estének, tehát lehet még sokkal jobb is ennél, bár nem dédelgetek kétely reményeket. Nem csodálom, hogy kíváncsi arra mit szoktam csinálni, sokan kérdezgetik és a válaszom mindig őszinte.
- Hmm, fogós kérdés. Ide is eljöttem.
Persze átlátok rajta, de valahogy hagyom is magam belerángatni újabb invitálásba, mert ha rákérdez, bizonyosan igent mondok, mert…mert így érzem jónak és élvezem a társaságát és szeretném még. Azt ugyan még nem tudom, hogyan fogok elszabadulni a palotából, de megoldom. Ennyi szabadságot talán én is kaphatok.
- Régen nagyon szerettem apámmal vadászni, pont ezen okból, olyan ez, mint egy kisebb küzdelem. A munkád gyümölcse pedig mindig kézzel fogható és eléggé laktató igen.
Mosolygok felszabadultan, kicsit adva magamból is, életemből. Végig tartva a szemkontaktus. Tényleg régen voltam vadászni, pedig milyen kellemes emlékek fűznek ehhez a szokáshoz. Szinte el is felejtettem, talán nem lett volna szabad. Sebaj, most itt a lehetőség a szépítésre és még társaságot is kapok magam mellé, ez több mint csodálatos.
A kidőlt katonára, akit kikísérnek csak rosszallóan megcsóválom a fejem, de azért veszek egy újabb korsót. Nekem ez még csak a második, de nem is tervezek sokkal többet.

✗ Credit || Szószám: 349 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Pént. Jún. 05, 2015 12:05 pm

Hakon & Sif
Zene
Amint a férfi belép, valahogy sokkal jobb lesz a hangulatom. A katonákkal nem igazán beszélgettem, de vele ezt szívesen teszem. Oda lépve hozzá el is kezdjük, s kiderül, hogy tényleg nem gyakran jár el a győzelmi lakomákra.
- Pedig néha egész szórakoztató... főleg amikor Volstagg mesél, na az egyszerűen frenetikus tud néha lenni, néha pedig nevetséges.- emlékszem vissza a pillanatokra, és halkan el is nevetem magamat miattuk.
-Megkérdezhetem, miért nem szoktál eljönni a torokra? -  kérdezem tőle érdeklődő pillantással, halvány mosollyal rá nézve. Tényleg érdekel, mit csinál ilyenkor, hiszen végül is ahogy a többieknek, úgy ezeket neki is szervezzük. Mi lehet pihentetőbb egy jó kedvű vacsoránál? Végül rákérdezek a vadászatra, s mintha belém látna, már rá is kérdez, hogy ez egy újabb invitálás akar-e lenni, én pedig ismét elnevetem magamat halkan, hogy mennyire át tud látni másokon.
-Legyen ez egy újabb invitálás? - kérdezem miközben megpróbálok visszafojtani egy mosolyt, így játékosan tettetve a "meglepődöttet", vagy hogy is mondjam.. Persze át fog látni a rajtam, mint a szitán, de ezért is fogja tudni, hogy csak játszom, szórakozom, jól érzem magamat vele. Mert igen, jól érzem magamat vele, pedig alig beszélgettünk eddig, még is szimpatikus. Asgard népe azt hiszi, csak a harcos társaimmal tudok barátkozni, de azt hiszem itt az ideje, hogy végre megtörjük ezeket a tévképzeteket. Tessék, lássék!
-Jó magam szeretem a vadászatot. Néha majdnem olyan dicső tud lenni, mint egy-egy csata, csak utána sokkal jobban jól lehet lakni. - vigyorodom el halványan, közben újra töltöm megüresedett kupámat. Talán azért mosolygom ennyit, mert felszabadított az erős alkohol. Hát attól azért messze vagyok, hogy a talaj mozogjon! Miután az egyik katona már sikeresen részegre itta magát, olyannyira, hogy két társa kezdi kicipelni, hátrébb állok az ablakhoz, hogy ne legyek az útjukba az ajtó felé. Ha már ott vagyok, meg is fordulok és kipillantok, majd az ablak ívének döntve vállamat nézek Hakonra és hallgatom őt.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Pént. Jún. 05, 2015 3:42 am

Sif & Hakon

Nem kérdés, ha nem előlegezi meg nekem a találkozáskor a táborban, hogy eljöhetnék ide, bizonyosan most sem lennék itt. Valahogy, most még is beadtam a derekam az invitálásra és kicsit sem bánom. Talán gyakrabban kéne jönnöm, hiszen ez a hangulat utánozhatatlan és mindenkinek kijár még nekem is.
Mikor közelebb lépett hozzám, természetesen én is végigmértem, de csak röviden, próbálva úgy hogy nehogy feltűnő legyen. A pletykák ezen része, ismét csak igazolást nyer, hiszen gyönyörűen fest páncél nélkül, abban is persze, de így még megnyerőbb. Be sem merem vallani magamnak, mennyire tetszik, hiába régen volt már olyan hogy valaki megmelengette volna a szívemet, talán sosem. Bár abban sem vagyok biztos, hogy ennek most jött el az ideje, hiszen csak baráti beszélgetés ez, mi más volna. Ha még lehet hinni pár dolognak, az ő szíve különben is Thor után dobok, bár ez már elég reménytelenül cseng mióta itt járt a földi választottjával.
A beszélgetésünk ilyen ivászat és lakoma közben szinte fel sem tűnik, mindenkinek megvan a saját elfoglaltsága és társasága. Így nem tartok attól, hogy meghallanák, amit mondok.
- Azt hiszem a torok egyik legritkább látogatója vagyok igen. Talán hiba, de így igaz.
Nem véletlenül nem futottunk még össze itt sosem. Elég egyértelműen kerültem az ilyen estéket, ugyan igazi okom nem volt rá, csak a munkába feledkeztem gyakran. Jobb dolgom nem lévén.
- Mindenki megérdemli a pihenést talán én is néha napján. Vadászni? Talán ez egy újabb invitálás volna? Megvallom régen vadásztam már, nem közeli vagy távoli ellenségekre, hanem csak úgy, mint szokás.
Meglep, hogy már most egy következő találkozó körvonalai rajzolódnak ki. Olyan gyorsan történik, hogy szinte észre sem veszem. Vagy csak annyira elszoktam az ilyenektől? Meglehet. Még nem mondtam igent, de úgy érzem, hajlani fogok rá. Ismerem magam ennyire, ide is eljöttem és nem magam miatt.

✗ Credit || Szószám: 296 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Pént. Jún. 05, 2015 3:24 am

Hakon & Sif
Zene
Valahogy megváltozott a légkör, amint megláttam. Igazából kár tagadni magam előtt, hogy főleg ő miatta vagyok itt, nem pedig a formalitások általi kötöttségek miatt. Nélküle nem jöttem volna, inkább olvasnék egy könyvet, vagy meglátogatnám a bátyámat. De itt van, eljött, így nem kell unalmas könyveket olvasnom. Oda lépek hozzá, s már nyomják is a kezébe a korsót, hogy igyon. Végig pillantok rajta, de nem feltűnően, csak hát ritkán látom páncél nélkül.. Na jó, talán soha nem láttam páncél nélkül, hát most azért megnézem, lehet ez az utolsó alkalom. Az acél, melyet nap mint nap visel tiszteletet parancsolóan hat rajta, de ahogy elnézem, nem kell ehhez az. A köszöntés utáni szavaimra megjegyzi, szerinte inkább meglepettek. Picit közelebb hajolok, hogy halljam a halk hangját, bár ebben a hangzavarban azt hiszem nem kell attól félni, hogy bárki más fülébe is eljut ez a dolog. Azért elmosolygom magam ezen a képtelen gondolaton.
- A torok ritka látogatója vagy?- hülye kérdés.. a legtöbb toron én magam is ott szoktam lenni, és talán még egyen sem láttam a férfit, vagy csak ritkán.
- Úgy tűnik, igen sokat dolgozol, megérdemled pihenést. Azt is szoktál néha napján, nem igaz? Mondjuk vadászni? -  kérdezem halványan mosolyogva figyelve, s amíg a választ várom, iszok a kupámból.

Hakon

I am Asgard
Agent of Shield
:
:

Pént. Jún. 05, 2015 3:03 am

Sif & Hakon

A jelentéseket nekem is el kellett még intéznem, volt sok apróság, sok írni való és egyéb is. Az esti beosztás, persze csak a szokásos elfoglaltságok, mégis jobban igyekeztem velük, mint bármikor eddig. Ettől még nem hanyagoltam el semmit, a precízség és pontosság számomra elkerülhetetlen, egy ilyen magas pozícióban a hiba nem létezik, talán ezért is késtem kicsit, na meg az öltözködés, nyilván. Nem elmélkedtem fölösleges motivációkon, megígértem ezért eljöttem. Ez a legegyszerűbb felfogás számomra, amivel könnyen meg is tudok birkózni, és nem járna az agyam olyan irányba, ami csupa kérdéshez vezetne ismét. Az éles helyzet majd magyarázatot ad mindenre, akár a harcban.
A zene és a jókedv teljesen megtölti a teret, a hold fénye pedig varázslatosan világítja meg a színteret, bár ezen a sok gyertya is segít.
Attól, hogy én ilyen eseményeken ritkán veszek részt mindig támogattam őket, hiszen növelik a morált és a bajtársiasságot. A katonák élete nem egyszerű, kijár nekik a felszabadult szórakozás, egy bizonyos határig, mert akinek másnaposságtól remeg a lába a reggeli toborzónál azt rögtön ki szoktam szúrni és méltóképpen jutalmazom. A szigor nem kenyerem, de szükséges.
Nem kell sokáig keresgélnem, szinte összeakad a tekintetünk, amint ücsörög szinte magányosan egy ekkora társaságban az ablakpárkányon. Fura, mintha csak rám várt volna. Az nem lehet, nem vagyok én olyan érdekes, terelek gyorsan.
-Sif!
Nem tudom és nem is akarom lemosni azt a széles mosolyt, ami rögtön kiül arcomra mikor közelebb ér. Kicsit mélyebben meghajolok, hogy kifejezzem iránta érzett tiszteletem, talán kissé túlzás, de én már csak ilyen vagyok. Illedelmes és ragaszkodok bizonyos normákhoz.
- Örülök, hogy itt lehetek. Látom már jó a hangulat. Ugyan nézz csak rájuk, inkább nem tudják, mire vélni mit keresek itt.
Nevetek egy jót és úgy mondom, hogy inkább csak kettőnk hallja a végét kicsit közelebb hajolva. Kezd áthatni engem is ez a felfokozott és szabad hangulat. Élvezem és a társaságot is, amit kaptam. Ennek örömére nagyobbat kortyolok a korsóból.

✗ Credit || Szószám: 316 || Comment: Ide || Zene: ITT

Sif

I am Asgard
Agent of Shield
:
×Guardians of Asgaard×

×Frozen×

:

Pént. Jún. 05, 2015 2:33 am

Hakon & Sif
Zene
Örültem, hogy tudtam beszélni a férfivel, de sajnos az időpont nem volt a legjobb, egyikőnk számára sem. Miután jelentettem a helyzetet, visszavonultam lakrészembe, hogy tisztálkodjak és pihenjek. Mondanom sem kell, hogy nem igazán sikerült. Mármint a pihenős része. A gondolataim folyamatosan kavarogtak. Nem csak egy dolgon, úgy mindenen. A múlton, a jövőn, taktikákon, mozgáson, a reggelen, a harcon, az estén... Végül inkább felöltöztem. Most kivételesen nem vettem magamra acélt, ahogy szokásom volt. Azt a díszes páncél ruhát csak a nagy csaták torjaira szokta felvenni, erre itt most semmi szükség nem volt. Úgy hogy felvettem egy inget, egy bőr nadrágot és fűzőt, csizmát. Elég elegáns, de kényelmes is. Hajamat kiengedtem, átfésültem. Mindenféle ékszert hanyagoltam, semmi kedvem nem volt hozzá, csupán egy tőrt erősítettem az oldalamhoz, majd elindultam. Messze volt még a lakoma kezdete, így Asgardot jártam és nézelődtem. Elmentem a palota felé, a kertbe, a térre, a házak közé, míg csak a nap le nyugvóra nem fordult. A friss levegő némileg megnyugtatott, így mentem el a lakomára. A zenészek már ott voltak, s játszottak onnantól kezdve, hogy az első vendég belépett a csarnokba. A derék katonák sorra érkeztek, biccentettek, én vissza biccentettem. Ettem egy kicsit, de az idő telt. Azon kapom magam, hogy a gondolataim a palota környékén járkálnak. Talán el sem jön. A gondolatra felkelek az asztaltól és az ablakhoz sétálok, leülök a szegélyére, egyik lábamat is felhúzom rá, a másikkal a földön támaszkodom, hogy ne essek le. Kezemben egy kupa, félig tele van még, s az ég új királyát, a Holdat csodálom, ahogy fényében megfürdeti a várost. Nem tudom,  hány perce lehetek ott, és bámulhatok kifelé, mögöttem a mulatozást és a zenét búgó duruzsolásnak, elmosódott hangoknak hallva. Lehet tényleg nem jön el. Erre a gondolatra pillantottam az ajtóra, s ekkor találkozott össze a tekintetem a férfiéval. Akaratlanul is elmosolyodtam, s levettem a lábam az ablakról, majd tettem felé pár lépést, míg beljebb lép, hisz gondolom nem fog az ajtóban állni egész este.
- Hakon... - biccentek neki kis mosollyal, mikor elég közel érünk egymáshoz.
- Örülök, hogy végül eljöttél. Bizonyára sokat jelent nekik, hogy a támogatásod élvezhetik és jelen vagy. -  mondom a mulatozók felé pillantva. Persze ez rám is igaz, mármint.. Minek próbálok magyarázkodni? Inkább inni kéne, bár lehet még sem. Nem is tudom, hanyadik kupa borom már ez. A végén még megérzem!

Agent of Shield

Asgard - Barakk és környéke × Hakon & Lady Sif

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
8 / 9 oldalUgrás a köv. oldalra: : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Similar topics

-
» Asgard - Barakk és környéke × Hakon & Lady Sif
» Tisztások és környékük
» Árnyékfogadó és környéke